مشاوره سفر

توضیح: همه روزه درخواست‌هایی از طرق مختلف جهت راهنمایی و مشاوره برنامه‌ریزی سفر، رزرو هتل، خرید بلیط، گرفتن ویزا و یا راهنمایی در طول سفر با من مطرح می‌شود که در آنها از من خواسته‌ می‌شود تا در این امور به آنها کمک کنم. در صورتی که تمایل به مشاوره من برای سفرتان دارید، این صفحه را بخوانید:

بسیاری از همراهان و دوستانی که از طریق وبلاگ با من آشنا می‌شوند، محبت می‌کنند و برای برنامه‌ریزی سفرهایشان نظر مشورتی می‌گیرند. برای من افتخاری است که بتوانم تجارب سفرهایم به شهرهای مختلف را در اختیار شما عزیزان بگذارم و اصولا به همین دلیل است که سفرنامه‌ها و مطالب راهنمای سفر را در این وبلاگ می‌نویسم و به اشتراک می‌گذارم.

اما برخی از دوستان هستند که به واسطه اینکه تجربه سفر کمتری داشته‌اند و یا به واسطه تمایل‌شان برای استفاده بهینه از زمان و یا مدیریت هزینه‌های سفر، نیاز به اطلاعات دقیق دارند و به همین علت سئوالات یا درخواست‌هایی را از طریق ایمیل، کامنت، پیغام در شبکه‌های مجازی و یا تماس تلفنی مطرح می‌کنند. سئوالات یا درخواست‌هایی که جنبه عمومی دارند را اغلب در لابلای مطالب وبلاگ شرح داده‌ام و یا در قالب پاسخ به کامنت‌ها بیان کرده‌ام و می‌کنم. اما برخی از درخواست‌هایی که مطرح می‌شود، نیاز به بررسی دقیق وب‌سایت‌های مختلف دارد و زمان قابل توجهی می‌طلبد که پاسخگویی به آنها خارج از توان من (به ویژه از نظر زمانی) است. اما پیشنهاد بعضی از عزیزانی که اصرار بر انجام این امور توسط من داشتند و این درخواست را به صورت حرفه‌ای در ازای پرداخت حق مشاوره مطرح کردند، من را بر آن داشت تا این موضوع را به عنوان یک خدمت عمومی مطرح کنم و از این طریق راهکاری منطقی برای این موارد ارائه کنم. به همین علت، از این پس در حوزه موارد زیر اگر هر یک از شما همراهان عزیز نیاز به مشاوره تخصصی داشته باشید، خوشخال خواهم بود تا بتوانم در قالب یک همکاری تخصصی، تجاربم را در اختیار قرار دهم.

برنامه‌ریزی سفر:

مهمترین دغدغه مسافران کم تجربه، این است که بتوانند از زمان خود حداکثر استفاده را ببرند. لازمه این کار، داشتن شناخت دقیق از مقصد و داشتن یک برنامه‌ریزی قبلی است که باید از پیش از سفر تدوین شود.

رزرو هتل:

انتخاب هتل در موقعیت مناسبی از شهر، یا انتخاب بهترین هتل از لحاظ کیفیت با کمترین هزینه یکی دیگر از دغدغه‌هایی است که مسافران با آن مواجه هستند. این کار باید با بررسی دقیق سایت‌های مختلف فروش هتل انجام شود تا بهترین قیمت و بهترین هتل شناسایی شود. بسیار پیش می‌آید که می‌توان یک هتل را بر روی دو یا سه سایت مختلف، با قیمت‌های متفاوتی پیدا کرد. پیدا کردن قیمت ارزان، نیازمند بررسی دقیق و همه‌جانبه است.

بلیط پرواز:

پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط برای مقاصد سفر یک تخصص است. شاید بسیاری از مسافران بدون بررسی ایرلاین‌های مختلف و بدون درنظر گرفتن قیمت، اقدام به خرید بلیط هواپیما بر اساس نظر کارشناسان فروش آژانس‌های مسافرتی می‌کنند. حال آنکه اگر جستجوی بلیط از روش بررسی گسترده و دقیق انجام گیرد، گاه می‌توان با تغییر یکی دو روزه تاریخ سفر و یا پذیرفتن توقف‌های طولانی‌تر در فرودگاه‌ها و یا تعویض ایرلاین، بلیط‌هایی را با قیمت‌های بسیار مناسب پیدا کرد.

راهنمایی در سفر:

بعضی از مواقع، دوستانی هستند که درخواست می‌کنند تا جمع آنها را در تمام طول سفر به عنوان راهنما همراهی کنم تا بتوانند بدون صرف زمان برای مطالعه، بهره‌برداری حداکثری از زمان حضورشان در مقصد و یا مقاصد سفرشان داشته باشند. همچنین بعضی از دوستان درخواست دراختیار داشتن راهنما برای یک یا چند روز از سفرشان در مقصدهای خاص را مطرح می‌کنند. انجام این کار در صورتی که از چند هفته قبل از سفر مطرح شود، قابل انجام خواهد بود.

ویزا:

هرچند که گرفتن ویزا به داشتن مدارک مناسب منوط است، اما تکمیل صحیح فرم، تهیه دقیق مدارک مختلف مورد نیاز و آگاهی از نحوه حضور مناسب در مصاحبه سفارت، می‌تواند شانس گرفتن ویزا را بالا ببرد. این ماجرا شامل گرفتن وقت سفارت نیز می‌شود که در صورت اعلام درخواست در زمان مناسب، قابل انجام خواهد بود.

.

در صورتی که برای هر یک از موارد فوق، نیاز به مشورت حرفه‌ای داشته باشید، خوشحال خواهم بود تا بتوانم در خدمت شما همراهان عزیز باشم. برای این منظور لطف کنید و درخواست خودتان را از طریق ایمیل با من درمیان بگذارید و اطلاعات ارتباطی خودتان را قید فرمایید.

آدرس ایمیل:
me@majiderfanian.com